A kdy začneš cvičit?

autor: | Zář 12, 2018 | Nezařazené | 0 komentářů

Tahle věta mi fakt začíná lézt na nervy. Moje máma a moje teta jsou v těchto větách přebornice. Nějak moc je zajímá MOJE váha a to, jak vypadá MOJE tělo.

Za posledních 5 měsíců jsem pár kilo nabrala. Ale nevnímám to nijak dramaticky. Způsobilo to hlavně mé zaměstnání, ve kterém jsem do nedávna trávila 8,5h denně. Výrazně mi ubylo pohybu a také jsem si na sebe naložila víc, než jsem reálně byla schopna zvládnout… a moje tělo se rozhodlo, že mě ochrání. Nemám s tím problém. Pár kilo nahoře nebo ne, pořád je to úžasný systém, který funguje a díky kterému zvládám spoustu věcí.

Co mě ale skutečně do varu přivádí a s čím opravdu problém MÁM, je skutečnost, že moje máma a moje teta mají neustálé uštěpačné poznámky k mojí váze a tomu, jak vypadám. Před pár dny jsem s Valentýnou jela k tetě pro jablka, no kromě pozdravu a otázky, proč si nepřijela máma, následovala hned další: „A kdy začneš cvičit, Nino? Měla bys se sebou začít něco dělat. Sedavé zaměstnání je sedavé zaměstnání.“ Měla bych být zvyklá, moje máma mi pořád předhazuje, jak „blbě“ vypadám. Kdyby obě vypadaly jako modelky, chápala bych to. Ale moje velikost 42 je pořád o dost menší, než ta jejich. A vím, že to myslí dobře. Spíš mě zaráží, že ani jednu z nich nenapadlo, že jsem SPOKOJENÁ tak, jak to JE.

Miluju pohyb. Hlavně tanec. Jen když jsem reálně byla 10h denně mimo domov, neměla jsem moc prostoru na jakoukoliv pravidelnost. Teď už od začátku září pracuju na částečný úvazek a mám konečně dost času na sebe, na Váju a tedy i na pohyb. Ale nedělám to pro zhubnutí. Dělám to, protože mě to baví. Nabíjí mě to a ty endorfiny jsou prostě boží a návykové 😛 A jestli u toho zhubnu nebo ne, je mi tak nějak jedno 🙂

Vztah k tělu je základ. Když máš ráda své tělo a s láskou se o něj staráš, oplatí Ti to mnohonásobně víc.

Cítíš, že potřebuješ najít vztah ke svému tělu? Pak je pro Tebe seminář Laskavý dotek ženy jak dělaný. Koná se v říjnu v Praze a ve Valašském Meziříčí.

 

Mohlo by se vám líbit

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s těmito podmínkami.

You have Successfully Subscribed!