Nina Młynarczyková

průvodkyně ženskou krásou ve všech jejích podobách

Můj příběh

Byla jsem počata jako neplánované a nechtěné dítě.  Když už jsem pak byla chtěná, rodiče očekávali příchod kluka. Můj otec dokonce řekl, že když se narodí kluk, dostane máma za „odměnu“ prstýnek. Po narození mě sice vychovávali jako „hodnou holčičku“, ale pocit, že nejsem tím, kým mě chtějí mít, byl hluboko zakořeněný v mém podvědomí. Můj otec svou nenaplněnou touhu po synovi kompenzoval tím, že mě učil hrát fotbal a basket. To ještě umocnilo můj vnitřní dojem, že musím být jiná. Můj život se rozdělil na 2 roviny: zevnějšek „hodné holčičky“, která chodila do školy upravená (nosila šatičky, střevíčky a culíčky) a vnitřek kluka, který po příchodu že školy šel ven s bandou hrát fotbal, lézt po stromech a zkoušet nové kousky na kole.

S nástupem puberty se můj pocit nedostatečnosti ještě umocnil. Můj otec byl zastáncem tvrdé výchovy a jiný názor, než ten jeho, nepřipadal v úvahu. Nulové soukromí, kdy mi vtrhl do pokoje bez klepání (ve svém domě přece nebude klepat!), dostalo náš vztah na bod mrazu. Nenáviděla jsem ho.

Když jsem pak v 15letech začala randit, měl potřebu mě výchovně poučit o tom, že mi hrozí těhotenství a že život není o tom, vlézt do postele s „prvním lepším“. Pohrdá mnouběželo mi tehdy hlavou… a aniž bych to tušila, převzala jsem tento model a začala sebou pohrdat taky.

Pokračovala jsem ve způsobu fungování „vizáž jako panenka, uvnitř chlap„. Vesele jsem fungovala jsem na mužském principu, aktivně jsem boxovala a na diskotékách a podobných akcích jsem byla první, která byla ochotná se porvat. Tak nějak jsem k sobě přitahovala typy chlapů, kteří měli pocit, že si na mě můžou dovolovat (vizáž načančané panenky to jen podpořila). Vždy jsem se hrdě poprala o svou čest a pak se tím všude chlubila. Myslela jsem si, že „být chlap“, je moje přednost a že je to tak v pořádku. Všem jsem říkala, že zkrátka nejsem „typická ženská“. Nechápala jsem, že je to způsob fungování, který mě vyčerpává.

Dostala jsem se až do stavu, kdy hrozilo, že se každou chvíli zhroutím – psychicky i fyzicky. Tehdy jsem jako zázrakem  objevila online ženský summit. Velmi mě celý koncept zaujal, a tak jsem se přihlásila. Začala jsem objevovat úplně nový svět. Zjistila jsem, že být ženou není vůbec špatné. Vysadila jsem hormonální antikoncepci a začala se učit fungovat v souladu se svým tělem a se svým cyklem. Díky tomu, že jsem se naučila jet na vlně měnících se energií v průběhu menstruačního cyklu, začaly mi jít věci jednodušeji. Byla jsem mnohem víc produktivní, přestože jsem měla pocit, že pro to dělám výrazně méně. Do nového způsobu života jsem se zamilovala.

Přes online summit jsem se dostala do sebe-zkušenostního výcviku v ženských rituálech k Barboře Zemanové (tehdy Nádvorníkové). Na této cestě jsem se ponořila ještě více do hlubin svého JÁ a našla cestu zpět k sobě samé. Natolik mě to nadchlo, že jsem chtěla tohle vědění předávat dál, a tak jsem se přihlásila i do navazujícího výcviku, kde jsme se učily rituály tvořit a vést. Na konci druhého běhu mě čekala nádherná odměna: prožila jsem vědomé početí své dcery a užívala si těhotenství už od prvního dne. Vědomé těhotenství mě hodně naučilo. Nyní mě učí mateřství a moje dcera je mou velkou učitelkou. Navzájem si předáváme svá umění. Ona mě učí být tady a teď a já ji učím, jak to chodí v tomto světě a jaké to je, být ženou. Na svém vlastním příkladě ji učím, že je důležité poslouchat své tělo a být na sebe hodná. 

Šířit dál povědomí o ženském potenciálu je pro mě velmi důležité. Užívám si, že můžu pomáhat ženám objevovat jejich krásu – vnější i vnitřní. Společně pak nacházíme způsob, jak dát tyto dvě krásy do harmonie, aby žena mohla zářit svou jedinečnou esencí.

Pokud najdeme cestu zpátky k sobě, můžeme pak společně svým dcerám v mnohém usnadnit jejich vstup do ženství (a synům pomoct pochopit, že silná a spokojená žena po jejich boku je výhra v loterii, a tak by se k ní měli chovat jako ke královně). Věřím, že spokojené a šťastné ženy jsou to, co náš svět potřebuje, protože pak jsou šťastní všichni kolem nich 🙂

Podívej se, jak se můžeš na svou cestu vydat i Ty >>>

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s těmito podmínkami.

You have Successfully Subscribed!